У переліку послуг транспортних підприємств в якості окремого напрямку діяльності виділяються перевезення небезпечних вантажів. До п’ятої категорії небезпеки відносять речовини, що окислюють, які не є горючими, проте в разі з’єднання з окремими речовинами здатні викликати горіння або підтримувати його. Також до п’ятої категорії небезпеки відносять органічні пероксиди. Вони здатні вибухнути або спалахнути самі, без впливу на них сторонніх компонентів. Транспортування таких речовин можливе при дотриманні встановлених правил. У процесі транспортування потрібно виключити взаємодію з компонентами, що викликають горіння.

Дозвіл на перевезення небезпечних вантажів

Для здійснення транспортування вантажів п’ятого класу небезпеки необхідно мати дозвіл. Його видають в разі, якщо транспортна компанія відповідає всім необхідним умовам. Компанія повинна бути оснащена необхідними транспортними засобами, які обов’язково повинні відповідати вимогам. І також в штаті компанії повинні бути співробітники, які володіють необхідними навичками і знаннями для роботи, пов’язаної з навантаженням, перевезенням і розвантаженням небезпечного вантажу.

Велика частина великих підприємств, що діють на ринку транспортних послуг, мають дозвіл на транспортування вантажів, що відносяться до п’ятого класу небезпеки. Для перевезення таких вантажів можна використовувати будь-який транспорт, в тому числі автомобільний. Основна умова, яку потрібно дотримувати при перевезенні небезпечного вантажу – це його розташування в абсолютно герметичній ємкості. А також транспортна фірма повинна мати обладнання, за допомогою якого проводиться завантаження і розвантаження такого вантажу.

Тара для перевезення небезпечних вантажів

При транспортуванні окислюючих речовин використовують спеціальні ємкості, що виготовлені зі сталі. Іноді може виникнути необхідність посилити захисні властивості тари. Для цього можна використовувати фторопласт або поліпропілен. До подібних додаткових заходів захисту вдаються в разі, якщо при роботі з небезпечними речовинами необхідно додатково забезпечити збереження зовнішнього середовища, а також тоді, коли потрібно захистити здоров’я працівників, які здійснюють перевезення небезпечного вантажу.

Тара, в якій перевозять вантаж, повинна відповідати певним умовам. Основна з них полягає в повному виключенні контакту вантажу з зовнішніми факторами. Щоб максимально швидко доставити вантаж, при цьому його не пошкодивши, необхідно виключити будь-які зовнішні впливи на нього. Таку тару можна використовувати при транспортуванні вантажів, що відносяться до інших категорій небезпеки. Наприклад, для перевезення речовин, які легко спалахують.

Тара, яка використовується для перевезення небезпечних вантажів, в обов’язковому порядку підлягає сертифікації. Якщо вона використовується кілька разів, її потрібно перевіряти перед кожним використанням.

Щоб транспортувати вантаж до пункту призначення в цілості й схоронності, а також для виключення згубного впливу на зовнішнє середовище, вантаж потрібно весь час контролювати. При транспортуванні вантажів даного типу важливо дотримуватися всім необхідним умовам.