В останні роки значно зріс товарообіг між країнами ЄС і Україною. Цією ж тенденції йдуть і експортно-імпортні операції між нашою країною та Фінляндією. Як відзначають різні джерела, товарообіг між країнами зріс більш ніж на 13%. Це відбувається завдяки створенню спільних фінсько-українських підприємств у сферах машинобудування, деревообробки, виробництва паперу. Існують проекти інвестування фінськими компаніями в будівництво в Україні контейнерних терміналів, виробництво будівельних матеріалів. У зв’язку з цим значно зросли вантажоперевезення в Фінляндію і їх обсяги.

Україна експортує до Фінляндії продукцію металургії (чорні метали), а також папір, меблі, а останнім часом сільськогосподарську продукцію – пшеницю, бобові, рослинне масло, мед.

З продуктами харчування, а саме з медом, був пов’язаний один з останніх замовлень, реалізованих компанією Uni Trade Group з постачання цього вельми корисного продукту з Вінниці до фінського міста Тампере.

Необхідно відзначити, що експорт меду з України в останні роки за обсягами поставок в країни Євросоюзу б’є всі мислимі і немислимі рекорди. Основними споживачами є Німеччина і Польща, а в цьому році значно збільшилися поставки і до Фінляндії. В Україні створюється реєстр пасік, Госпродслужба відстежує походження солодкого продукту і стежить за його якістю.

Перевезення до Фінляндії можна здійснити декількома шляхами – найдорожчий (зате найшвидший) – авіаційний транспорт. Автомобільні перевезення займають від 6 до 10 днів і менш дорогі. Перевезення морським транспортом займають 25-30 днів.

У нашому випадку транспортування проводилось автомобільним транспортом на відстань 1700 кілометрів, перетинаючи кордону Білорусі та Росії.

У самій Фінляндії дуже розвинена система каналів і шлюзів, відповідно розвинене водне сполучення.

Перевезення меду та інших продуктів харчування

Для транспортування меду існує чимала кількість правил і санітарних норм. Існують, також і певні квоти на поставку цього продукту в країни Євросоюзу. Основні правила зберігання і транспортування повинні враховувати корисні біологічні властивості цього продукту. В якості тари переважно використовувати скляний посуд і ні в якому разі не пластиковий. По суті, зберігання і транспортування меду – найголовніший елемент на шляху від виробника до споживача.

Доставка вантажів до Фінляндії, якщо вони являють собою продукти харчування, до яких відноситься і мед, проводиться зазвичай рефрижератором, тим більше що дана поставка здійснювалася на початку літа при досить жаркій погоді.

Взагалі-то транспортування меду досить складний процес. Крім вибору тари і дотримання температурного режиму має значення і вибір маршруту і швидкість руху, оскільки продукт не любить струсу і може зіпсуватися в дорозі, це саме можна сказати і до швидкості руху.

Певну складність представляє і оформлення супровідних і транспортних документів, проходження митного та санітарного контролю. Правила при цьому дуже суворі. Безумовно, необхідно враховувати і квоти, що надаються ЄС для експорту тих чи інших продуктів.


Міжнародні перевезення, їх юридичне та правове забезпечення є цілою наукою, тому і доручати виконання цієї частини необхідно кваліфікованим професіоналам. Компанія Uni Trade Group якраз і відрізняється наявністю таких, здатних оперативно вирішувати будь-яке питання будь-якого ступеня складності. За час роботи в сфері транспортної логістики не виникло, яких би то не було, колізій при здійсненні міжнародних транспортних операцій. Так і ця поставка була проведена в абсолютно короткі терміни (всього 5 днів) тільки за рахунок професійно виконаної попередньої роботи з оформлення всієї необхідної документації.