Існує помилкове уявлення про те, що доставка вантажів в Європу або з неї обов’язково здійснюється великогабаритними фурами. У переважній більшості випадків, звичайно, так воно і є, однак, дуже часто цілком прийнятне транспортування певного виду або обсягу вантажів малотоннажними засобами доставки, коли клієнту немає сенсу чекати формування збірного вантажу. У цьому сенсі приватні вантажоперевезення вирішують масу проблем.

Наша компанія неодноразово підкреслювала той факт, що не має власного автопарку, зате відмінно кооперується з транспортними компаніями-партнерами. Це дає нам значне поле для маневру, в кінцевому підсумку витрати на транспортні операції для клієнта оптимізуються. Як приклад можна навести кілька таких операцій, в яких перевозилися вантажі невеликого обсягу.

Перевезення комп’ютерного обладнання до Кракова

Однією з них була доставка до польського Кракова спеціального комп’ютерного обладнання для невеликої приватної фірми, що займається просуванням комерційних сайтів на просторах всесвітньої мережі.

Цікава сама історія створення цієї фірми, багато в чому показує стійкі тенденції що з’явилися в останні роки в міграції трудових ресурсів.

Організатор, молодий чоловік, закінчивши один з українських університетів, вклав гроші в додаткову освіту в частині інформаційно-комп’ютерних технологій. На той момент це були досить нові технології SEO – просування сайтів (зокрема інтернет магазинів) для збільшення зростання продажів.

Почавши удвох з товаришем, на умовах фрілансу, вони за вісім років змогли вирости в дуже серйозну компанію, яка налічує понад сто осіб в своєму складі, що має високі рейтинги в сфері своєї діяльності.

Коли постало питання про розширення діяльності, було вирішено організувати штаб-квартиру в Кракові. Були придбані необхідні площі, проведені всі юридичні процедури. Для успішного запуску необхідно було доставити частину серверного обладнання з України, що і було успішно виконано за безпосередньої участі нашої компанії.

В силу різних обставин обладнання не можна було перевозити в складі збірних вантажів, тому використовувався вантажний Mercedes Sprinter, який без особливих проблем доставив сервера в місто Краків.

Вантажоперевезення з Європи

Повертаючись до питання про міграцію, потрібно сказати, що кількість українців у Польщі зросла значно. Основні діаспори склалися в Варшаві, Познані, Кракові. Жителі України більше всіх з іноземців (25%) купують нерухомість в цій країні для постійного місця проживання або здачі в оренду.

Одним з таких центрів є Краків. Його принадність не тільки в історичних артефактах (тут знаходиться більше 5000 будинків побудованих в середні століття) але і в великих торгових майданчиках, тому цим же транспортом була проведена доставка вантажу з Кракова (лабораторного обладнання для однієї з приватних клінік Києва).

Ця операція якраз цілком відповідала використовуваному транспортному засобу.

Перевезення невеликих обсягів вантажу малотоннажним транспортом не є основними в повній структурі товарообігу, тим не менш, вони мають місце бути. Дуже часто така доставка товарів з Європи в Україну є найбільш оптимальною, більш того останнім часом їх обсяг зростає.

Вибрати оптимальний транспорт з великого числа працюючих в Україні автотранспортних компаній – та ще задача. Маючи налагоджені відносини з нашими партнерами ми маємо необхідну базу даних за наявними у них в наявності транспортних засобів, тому підбір необхідного не представляє особливих складнощів. Ми можемо врахувати всі чинники і особливості в перевезенні товару будь-якого виду, максимально оптимізувавши витрати замовника.

З іншого боку, доставка вантажу з Європи – це не тільки правильний підбір автотранспорту, необхідно пам’ятати, що в першу чергу це юридична складова, правильне оформлення транспортних і митних документів, що ми вже не раз підкреслювали. Можна сказати – це невидима частина того айсберга, який обов’язково присутній в організації таких міжнародних торгових операцій.