Морські вантажоперевезення недаремно вважаються найвигіднішими і зручними. Оскільки здійснюються в універсальних контейнерах різних типів, що дозволяє максимально прискорити вантажно-розвантажувальні роботи в порту. Крім того, вартість палива на одиницю ваги на порядки нижче ніж у інших способів доставки. Залежно від тоннажу, морське судно може прийняти на борт до 21 тисячі контейнерів. Для перевезення негабаритного вантажу варто зафрахтувати окреме судно, яке доставить вашу продукцію в будь-яке портове місто.

Наявність прямих договорів логістичних компаній з власниками суден дозволить значно скоротити витрати клієнтів на доставку того чи іншого вантажу. Такий спосіб доставки ділиться на внутрішні морські перевезення та зовнішні. Зрозуміло, що внутрішні перевезення здійснюються в межах однієї держави. Зовнішні передбачають перетин морських кордонів різних країн і відносяться до міжнародних перевезень. Крім того, морські вантажоперевезення бувають різних видів і перш за все це контейнерні перевезення. Існують також фрахт, перевезення навалювальних вантажів, перевезення ro-ro (від roll-on/roll-off – перевезення вантажів «на колесах»), перевезення рідин і газоподібних речовин.

Специфіка контейнерів і різноманітність вантажів

Переважна кількість перевезень здійснюється в контейнерах, вони зручні і універсальні. Немає необхідності використовувати додаткову упаковку, тимчасово зберігати в них вантаж. При необхідності перевезення великого обсягу або партії вантажів судно фрахтується цілком. Підбором судна, яке задовольняє вимоги замовника займаються фрахтові брокери. Вартість таких перевезень залежить від багатьох чинників: типу судна, габаритів і ваги вантажу, умовами чартеру.

Вантажі, які складаються з частинок різних фракцій (вугілля, руда, щебінь) і не потрібна тара, перевозяться зазвичай навалом, сипучі, відповідно насипом. Перевезення автомобілів, причепів, трейлерів і другої колісної техніки яка не потребує при завантаженні підйомних механізмів транспортується ро-ро судном (ролкером). Такі вантажі неможливо складати один на одного, через це перевезення не таке вигідне, хоча існують і комбіновані (гібридні) судна.

Схема, яка включає всі етапи перевезення називається вантажоперевезенням «від дверей до дверей». Це завантаження в місці відправлення, оформлення всіх документів, супроводження та контроль місця розташування до розвантаження в пункті призначення Кожна схема має свої переваги і недоліки і застосовується індивідуально для кожного конкретного випадку.