В останні роки значно збільшився обсяг вантажних перевезень в сусідню Польщу. Цьому, в значній мірі посприяв вступ в силу дії договору про вільну торгівлю України з країнами Євросоюзу, який зняв чимало перешкод у взаємовигідному товарообігу.

Досить сказати, що в 2017 році сукупний товарообіг між країнами досяг 6,2 мільярда доларів.

Таким чином, Польща є найпершим експортним ринком в країнах ЄС і найбільшим імпортером на ринки України. Доставка вантажів з Польщі в Україну і назад здійснюється усіма видами транспорту (крім морського, мабуть), проте основним є залізничний і автомобільний транспорт. Основним товаром в експортно-імпортних операціях є продукція агросектора, біопаливо, товари широкого вжитку.

Вантажоперевезення в Польщу

Для українських транспортних компаній вантажоперевезення в Польщу не представляють особливої складності, оскільки дороги сусідньої країни добре вивчені логістами, правила перетину кордону зрозумілі і прозорі.

Однією з останніх транспортно-логістичних операцій, пов’язаних з цією країною, для компанії Uni Trade Group стала доставка до Польщі продукції Київського картонно-паперового комбінату, який розташований в м Обухів, що під Києвом.

Комбінат входить до складу компанії Pulp Mill Holding (Австрія), будучи одним з найбільших в Європі виробників картонно-паперової продукції. У загальному обсязі всієї паперово-целюлозної промисловості України його частка становить 1/3 частину.

Вантаж, який мав бути доставлений в невеличке польське містечко Скаржиско-Каменна, представляв собою основу паперу для виробництва санітарно-гігієнічних виробів. Відстань, яку необхідно було подолати, досить невелика – близько 770 км, будь-яких ускладнень не викликало. Транспортування замовляла польська сторона, і тут проблем не виникло. З’явилися вони з боку комбінату, який двічі переносив відвантаження.

На жаль, такі неприємні ситуації, при яких українська сторона виявляється в не дуже вигідному для себе світлі зустрічається досить часто.

По можливості, при організації таких транспортних операцій як вантажоперевезення Україна-Польща, наша компанія намагається знайти компроміс між відправником і отримувачем в подоланні труднощів, що виникли. Найчастіше такі проблеми вирішуються досить просто до обопільного задоволення. Величезне значення в таких випадках має наявність тісних контактів зі сторонами відправника і одержувача.

У нашому випадку, представник (вірніше представниця) польської сторони виявилася нашою співвітчизницею, не так давно переїхала на постійне місце проживання до Польщі. Вона прекрасно володіла ситуацією, а головне, добре представляла «звідки ростуть ноги» нерозторопності партнерів. Як надалі виявилося, проблеми виїденого яйця не варті, однак репутація відправника була неабияк підмочена. В іншому, організація і виконання даного замовлення особливих труднощів не викликала. Несподіванок в дорозі і при проходженні митних процедур не виникло.

Організація перевезення

Перевезення Польща-Україна в принципі нічим не відрізняються від подібних перевезень в країни Євросоюзу. Якщо спочатку вся транспортна і митна документація оформлені правильно – якихось неймовірних труднощів не виникає.

На жаль, як в цьому випадку, організаційні недоліки в роботі українських постачальників «мають місце бути». І хоча ситуація впевнено виправляється, спогади про неякісну роботу залишаються надовго. І мова йде не про якість продукції, за великим рахунком експортовані товари відповідають усім існуючим нормам і вимогам. Такі, здавалося б, дрібні питання як несвоєчасне відвантаження багато в чому може зіпсувати відносини між контрагентами.

Відмінна риса нашої компанії – вміння чітко спланувати і покроково організувати транспортну операцію від початку до кінця, незалежно від складності її проведення. Для нас не існує дрібних замовлень, підхід до всіх – з величезною відповідальністю.

Багато в чому, завдяки такому підходу, ми не втрачаємо своїх клієнтів, максимально враховуючи їхні потреби.