Цей рейс з італійської Генуї в український Дніпро фахівці нашої компанії між собою називали «ароматним». А як інакше назвати вантаж, що складається з партії кави відомого торгового бренду «Lavazza» призначеного для мережі міських кав’ярень.

Вантажоперевезення з Італії в Україну, як і з більшості країн колишнього Радянського Союзу зазвичай здійснюються залізничним транспортом, в силу географічного розташування цієї сонячної країни. Виняток становлять вантажі, що мають жорсткі терміни поставки, негабаритні, і інші, які з якихось причин не підлягають транспортуванню по залізниці. У цей виняток потрапив і наш ароматний вантаж, оскільки з очевидних причин він повинен бути доставлений не менше ніж через 5 днів після відправки з фабрики. Протяжність маршруту – 2700 кілометрів. Згідно з правилами при перевезенні швидкопсувних продуктів середньодобовий пробіг автомобіля повинен становити 600 кілометрів.

Даний вантаж (обсмажені зерна кави) дуже залежить від умов навколишнього середовища. Доставка з Італії в Україну здійснювалася з використанням автомобілів з герметичним кузовом, температура всередині обов’язково контролювалася на всьому протязі маршруту. Крім того, забороняється перевозити не тільки разом з іншими продуктами харчування, але навіть різні сорти одним автотранспортним засобом. Щоб температура, при якій проводилося транспортування, не змінювалася, розвантаження проводиться дуже швидко в найстисліші терміни. Неухильне дотримання цих норм і правил дозволило зберегти неймовірний аромат і насиченість продукту.

Вантажоперевезення в Італію

Наша компанія вже довгий час здійснює міжнародні транспортні перевезення і має величезний досвід по доставці різного роду вантажів по всій Європі. Перевезення до Італії – не така рідкість, проте, ще раз підкреслимо, що основний вантажопотік йде по залізниці.

В активі компанії доставка вантажів в Мілан, Турин, Геную, Удіне – це промисловий північ. Не так часто доводилося організовувати транспортні операції на південь країни, знову ж в силу транспортної логістики і нерентабельності доставки автомобільним транспортом.

Вантажоперевезення в Італію в багатьох випадках носило характер квартирного переїзду, проте були і складні операції з доставки складного технологічного обладнання, негабаритних вантажів, що швидко псуються.

Італія – країна входить до складу Євросоюзу, більш того, займає в ньому одну з ключових ролей, тому можна сказати, що переміщення по її дорогах практично нічим не відрізняється від інших доріг Європи, так як вони всі знаходяться у відмінному стані.

З іншого боку, вважається, що італійська бюрократія одна з найбільш «витончених» в Європі і це накладає певну відповідальність при оформленні транспортних документів. Це зовсім не означає, що у всіх інших випадках документація оформляється поверхнево, наші фахівці однаково ретельно готують документи як для перевезень всередині країни, так і для міжнародних перевезень. Однак існують деякі тонкощі в спілкуванні саме з італійськими чиновниками (мова тут жодним чином не йде про якісь хабарі, на дорогах Європи ми жодного разу не стикалися з подібним ганебним явищем), але нехай це залишиться нашим невеликим професійним секретом.

У будь-якому випадку важливо грамотно оформити супровідні, митні, транспортні документи, причому з огляду на характер вантажу: для квартирного переїзду це один пакет документів, для транспортування кави (або просто продуктів харчування) інший, для доставки комплектуючих до установки безперервного розливання сталі (негабарит) – третій .

Іншими словами, необхідно досить добре розбиратися в характері і суті перевезених вантажів (іноді скрупульозно вивчати «матчасть» і технологічні особливості). Це може здатися зовсім непотрібними діями, проте кінцевий результат на 100% буде позитивним.

За великим рахунком, саме на базі цих знань і розраховується те чи інше замовлення, складається маршрут і технологічні плани вантажно-розвантажувальних робіт, вибір місця проміжного складування, вибір компаній партнерів.

Знання основних характеристик вантажу вкрай важливо при проходженні митних процедур, оформленні страхових документів, проходженні всілякого контролю.

Звідси порада потенційним клієнтам – намагайтеся максимально уточнити рівень професіоналізму обраної вами компанії, чи зуміє вона врахувати всі ваші інтереси, технічні характеристики і технологічні особливості в майбутній транспортній операції.