Міжнародні перевезення

і накладна CMR

Що таке CMR і чому без цього не можуть бути здійснені міжнародні перевезення ?

Без якого документа неможливо обійтися в процесі міжнародних вантажоперевезень? Поза всілякими сумнівами, без накладної CMR. За великим рахунком, цю тристоронню угоду, яка укладається між основними суб'єктами перевезення - відправником, транспортувальником і одержувачем вантажу, форму і зміст якого визначає Конвенція про договір міжнародного перевезення вантажів автотранспортом (КДПВ). В оригінальному варіанті, тобто у французькому, найменування даного нормативно-правового акту звучить як Convention relative au contrat de transport international de Marchandise par Route, або скорочено - CMR Convention. Вважаємо, можна без особливих труднощів здогадатися, що саме завдяки йому транспортна накладна отримала свою назву.

В ідеальному варіанті хоча б по одному екземпляру ЦМР має залишитися у всіх учасників перевезення. Однак, на жаль, на практиці трапляється по-різному. У будь-якому випадку перевізник робить все можливе, щоб замовник отримав «закриту» накладну, з печаткою та / або підписом одержувача вантажу, що підтверджує факт потрапляння останнього в пункт призначення. В іншому випадку транспортування може бути і не оплачена. Крім цього, ЦМР в цілому є свідченням того, що усі контрагенти, які беруть участь в угоді, виконають свої договірні зобов'язання.

Основні пункти, що фіксуються в CMR для перевезення міжнародних вантажів:

У накладній ЦМР фіксується наступна актуальна інформація:

номер та дата складання самого документа

відомості про відправника та одержувача вантажу

дані компанії-перевізника

дати, місця навантаження і розвантаження

кількісний і номенклатурний склад перевезеного товару

список супровідних документів

число, коли товар прибув для митного очищення

відомості про митницю призначення

державний реєстраційний номер транспортного засобу та ін.

По суті, кожна товарно-транспортна накладна включає дві групи відомостей. Перша група - ключові дані про транспортування, друга - друковані або рукописні зауваження, що відображають обставини, які раніше передбачити було неможливо (наприклад, при огляді були констатовані пошкодження упаковки), штампи і печатки, що підтверджують різні етапи доставки вантажу. Відповідно до Конвенції КПДГ і перша, і друга групи повинні володіти деякими обов'язковими елементами, без яких CMR буде вважатися заповненої невірно.

Оскільки в накладній вказуються дані з інших документів, які в процесі транспортування вантажу необхідно пред'являти представникам митних органів, вкрай важливо, щоб ці дані всюди були відображені коректно, а різночитання були відсутні. Будь-які відхилення в змісті TIR Carnet, інвойсу, інвойсу-проформи, пакінг-листа і ЦМР загрожують серйозними розглядами. Останні, в свою чергу, можуть призвести до тривалих, виснажливих розглядами на митниці, істотними затримками поставок продукції, що перевозиться і значними збитками. Тому всі документи необхідно ретельно перевіряти.

До слова, особливу увагу слід приділяти кодами УКТЗЕД, кількості місць, найменуваннями вантажу і вазі. Дані параметри повинні бути однаковими у всіх супровідних паперах. Важливо додати, що в накладній відображають вагу з упаковкою, тобто брутто.

ЦМР для митних вантажоперевізників

Компанії що працюють в такій області, як міжнародні вантажні перевезення, та які мають статус митних перевізників, не повинні сумніватися в обов'язковості складання товарно-транспортної накладної. Як уже згадувалося раніше, ЦМР - це договір між відправником, одержувачем і компанією, що вантаж транспортує. І зовсім неважливо, чи є дана компанія перевізником митним або звичайним. Ця інформація може бути важлива тільки для митної служби.

І на закінчення варто додати наступне: якщо в разі перевірки представниками митниці або, скажімо, поліції з'ясується, що той чи інший товар не був зафіксований в ЦМР, його вважатимуть контрабандою.

UNI TRADE GROUP

ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ

+380 44 3338743   +380 63 1935388  +380 63 1935388

Розрахунок вартості

Головна

Документи

Відгуки

Довірте нам свій вантаж!

вул. Вишнева, 36, офіс 5

м.Вишневе, Київська обл.

Україна

Задайте нам питання:

Відправляємо…

Упс, сталася якась помилка(

Отримано!

B

Усі права захищено © 2016-2020 ТОВ "Юні Трейд Груп"

+380 44 5920792    +380 68 7019918

+380 63 1935388   +380 95 7838187

Все права сохранены © 2016-2020

ТОВ "Юни Трейд Групп"