Чому морські перевезення стоять в ряду найбільш зручних, дешевих і ефективних вантажоперевезень в світі? Відповідь досить проста – водна поверхня, всі моря і океани на планеті займають 2/3 всієї площі. З давніх часів людство намагалося підкорити цю стихію, прокладаючи нові маршрути і відкриваючи нові землі, переправляючи товари з материка на материк.

Морські вантажоперевезення неймовірно вигідний спосіб транспортування товарів у всі куточки Землі. Великогабаритні вантажі в основному транспортуються морським транспортом, для нього немає перешкод і обмежень, ось тому такий спосіб транспортування найвигідніший і надійний.

По воді можна перевозити практично все: сировину і сипучі вантажі, рідини, будівельні матеріали, технічне обладнання, продукцію, вироблену в регіонах, сільськогосподарську продукцію.

Контейнери та інші варіанти зберігання вантажів

Транспортування морським транспортом передбачає різні варіанти зберігання товарів. Великим попитом користуються контейнерні перевезення, де товар розміщений в окремих контейнерах. Це, безумовно, є гарантією того, що в пункт призначення він прибуде в цілості й схоронності. Більше за інших використовуються так звані «сухі» контейнери, хоча існують уніфіковані контейнери різних типорозмірів. Розміри контейнерів визначаються в футах, зазвичай в ходу – 20 футові, в певних випадках – «високі» 40 футові.

Сипучі матеріали (вугілля, щебінь, пісок) не вимагають особливих умов зберігання і завантажуються «навалом». Негабаритні товари перевозяться на відкритому майданчику. Для вантажів, де температура є критичною (продукти харчування, ліки, заморожені риба і м’ясо) використовують морські рефрижератори. Для рідин а також газоподібних речовин застосовують спеціальні танк-контейнери.

Плюси морських вантажоперевезень

Вигода морського транспорту перед іншими полягає насамперед у тому, що на одиницю об’єму вантажу витрачається значно менше палива, таким чином, доставка вантажів на великі відстані набагато вигідніше автомобільного, залізничного, тим більше авіаційного транспорту.

Незаперечна вигода в тому, що доставка вантажів по воді універсальна, не обмежена за вагою і габаритами. Крім того технологія вантажно-розвантажувальних робіт уніфікованих контейнерів забезпечує швидке проведення цієї операції.

Ще одним безсумнівним достоїнством перевезень вантажів по воді є їх універсальність. Не існує ніяких обмежень по виду та обсягу товару. А зручні контейнери забезпечують швидке навантаження-розвантаження в порту.

В останні роки було прокладено безліч нових морських шляхів між Китаєм, країнами Азії та Європою, між Європою і обома Америками, Індією, виникли нові трансконтинентальні маршрути, як наприклад «The Silk Road».

При виборі транспортно-логістичної компанії слід орієнтуватися на тих, хто бере на себе зобов’язання щодо повного супроводу вантажів і повного оформлення необхідних документів.