Ми часто чуємо: «Як стрімко біжить час!» Часом не надаючи значення тому, які смисли закладені в цій короткій фразі. Для одних – це раптово пішла молодість, для інших – так швидко пронеслися дні перебування на відпочинку в якомусь райському куточку. Але ми поговоримо про інше. Про те, як радикально змінюються технології нашого часу. Можливо, в світі залишилися одиниці довгожителів, які народилися в рік, коли брати Райт здійснили свій перший політ на рейковому аероплані з двигуном потужністю в 9 кВт зі швидкістю 43 км/год…

Колись непоказні етажерки перетворилися на величезні машини, здатні перевозити по повітрю не тільки пошту і пасажирів, а й багатотонні вантажі на великі відстані в короткі терміни.

Сьогодні авіаперевезення займають ключові позиції в економіці розвинених країн, і пасажирський трафік б’є всі мислимі і немислимі рекорди. Авіація зуміла завоювати свою нішу і в світових вантажоперевезеннях.

Коли вигідно перевозити вантаж по повітрю?

В першу чергу для вирішення термінових технологічних завдань при транспортуванні складних і багатотонних вузлів і устаткування на великі відстані. Наприклад, транспортування вузлів надважкої ракети Falcon, яке було здійснено найпотужнішим літаком сучасності «Мрія» Ан-225.

Однак навряд чи в повсякденному житті звичайна людина буде замовляти потужний авіатранспорт, що б перемістити невеликий вантаж з однієї точки земної кулі в іншу. Але це не означає, що він взагалі позбавлений такої можливості.

Вважається, що перший авіарейс з доставки вантажу відбувся в 1910 році. Цим вантажем був невеликий пакет шовку для відкриття магазину. Довгий час вантажні перевезення були як би побічною гілкою пасажирських, але вже в дев’яності роки з’явилися компанії інтегратори, що пов’язані з експрес перевезеннями різних вантажів.

Зараз, незважаючи на те, що вартість послуг авіаперевізників залишається високою, все більше суб’єктів економічної діяльності користуються саме авіаперевезеннями, перш за все, з метою оперативності. Підвищується попит на такі послуги і у невеликих компаній і приватних осіб.