Якщо ви бажаєте перевезти тварину в салоні чи відсіку літака, вам необхідно заздалегідь повідомити про це в обрану авіакомпанію. Можна по телефону або за допомогою електронної пошти. Буває також що авіакомпанія надає тільки кілька місць для перевезення тварин.

При перевезенні в обов’язковому порядку потрібна наявність дійсної медичної довідки, свідоцтва про вакцинації та інші документи, які вимагають спеціалізовані служби щодо дотримання санітарних і карантинних правил в країнах ввезення, вивезення або транзиту. Загальна вага тварини і контейнера ніколи не включається в норму безкоштовного провозу багажу. Це стосується перевезення тварин крім службових.

Перевезення всіх тварин в літаку не дозволяється без наявності виданого не більше трьох днів назад ветеринарного свідоцтва єдиного зразка (форма №1). Зазначене свідоцтво може бути видано тільки державною ветеринарною лікарнею. Видається Ветеринарне Свідоцтво №1 не раніше, ніж за три дні до польоту і діє тільки в період позначених трьох днів. Підставою видачі свідоцтва є міжнародний ветеринарний паспорт в якому міститься інформація про проведені щеплення тварини.

Додатковими обов’язковими умовами перевезення тварин в літаку є наявність позначки у ветеринарному паспорті про зроблену не більше року тому або не менше двох тижнів тому (в деяких країнах – не менше місяця назад) щеплення від сказу, відмітка про відсутність паразитів. Здійснюючи вивіз тварини за межі СНД, може знадобитися і так звана «ліцензія на вивезення». Найпростіше буде власникам тих собак, які мають родовід. Їм буде достатньо пред’явити інформацію про родовід, свій паспорт (закордонний паспорт), уточнити дату вильоту і маршрут слідування. Якщо ж тварина офіційно безпородна, необхідно буде доставити її в організацію, що займається оцінкою собак.

Спеціальний контейнер для дрібних тварин

Тварина має бути чистою, здоровою, поміщена в спеціальний контейнер для дрібних тварин. У салоні літака він повинен бути захищений від проникнення рідин і запахів. Загальна вага контейнера з твариною не повинна перевищувати 5 кг. Розміри контейнера не повинні перевищувати 115 см за сумою 3-х вимірів (довжина + ширина + висота). Контейнер повинен перевозитися його власником на руках або під сидінням переднього крісла. Заборонено перевезення контейнера на сидінні крісла. Але вас ніхто не покарає, якщо ви дістанете вихованця на руки коли сусіди будуть не проти. Пасажир може перевозити не більш одного контейнера з твариною. Тварину можна перевозити в салоні літака тільки при польоті в економ класі.

У деяких країнах, особливо європейських, особливо жорсткі вимоги, про які бажано дізнатися заздалегідь. До таких країн, перш за все, відносяться Великобританія, Ірландія, Кіпр, Мальта, Нова Зеландія і деякі інші держави. У цих країнах тварин дозволяється перевозити тільки в багажному відділенні, а в гіршому випадку вихованця поміщають на карантин на цілих шість місяців! Цілком можливо, що сенсу вивозити тварину в короткострокову поїздку зовсім немає і краще залишити його в спеціальному готелі або у друзів.